szeptember 10, 2015 Hírek Nincs hozzászólás

Szeptember első napján iskolába indultak az alacskai kisiskolások is a kis iskolánkba. A Berentei Általános Iskola Alacskai Tagiskolája kicsi, de létszámunk egyre növekszik és – idén először – már el kellett utasítanunk sajószentpéteri gyerekeket, akik hozzánk szerettek volna járni.

11988391_1652109345031654_6253252678089049063_n

Az idén 10 első osztályos kezdhette meg a tanulást nálunk, de egy tanulót anyaiskolánk kérésére (az ottani kevés első osztályos miatt) a szülő átíratott Berentére. Ezzel elkerülhető lett az esetleges osztályösszevonás a berentei iskolában.

Iskolánkban az idén is nagy hangsúlyt fektetünk  a nyugodt, biztonságos légkör megteremtésére. Kiemelt feladatunk a környezet ismeretére, védelmére nevelés, de nagyon színvonalas az Ügyes kezek és az angol szakkör munkája is.

Ebben a tanévben is részt veszünk az Európai Iskolatej, valamint az Iskolagyümölcs- és iskolazöldség programban. Ez lehetővé teszi, hogy gyermekeink minden nap kapjanak gyümölcsöt, illetve tejet és tejterméket.

Written by admin.alacska